Spa Danışmanlığı

SPA&WELLNESS Danışmanlığı Nedir?

Bir iş yada işletme için yatırım yapacak müteşebbis gereksiz paralar harcamamak  ve zaman kaybetmemek için ihtiyacı olduğu konu ile ilgili bir danışmana ihtiyaç duymaktadır.
Danışman işletmecinin sağ duyusu gibi hareket ederek kuruluş aşamasında olan yada kurulmuş olup değişim süreci içine giren işletmelerin sağlam temellere dayalı olarak varlıklarını devam ettirmelerini sağlayacak olan sihirli bir dokunuş sağlayacaktır.
Danışman Kimdir?
Geçici bir süre içinde sahip olduğu bilgi beceri ve tecrübeyi kullanarak ,çalışma yaptığı kuruluşta ,bu kuruluşun iş yapma alışkanlıklarından ,yapısından ve kültüründen bağımsız olarak,önceden belirlenmiş bir konu üzerinde çalışarak,bu çalışmanın sonuçlarını yöneticilerin dikkatlerine sunan kişi yada ekiptir.
Danışman bir değişim katalizörüdür. Çalışmaları sonucunda ,çalışma yapılan kuruluşta önemli değişikliklere yol açacak bir dizi yeniliğin yapılmasına yol açar ve hizmet ettiği kuruluşta iz bırakan kişidir.

SPA&WELLNESS işine yatırım yapmak mı istiyorsunuz ?

Projenizi en iyi şartlarda ve en iyi kalite-fiyat kriteriyle gerçekleştirmenizde biz yardımcı oluyoruz. Bizim sayemizde istekleriniz başarılı bir işe dönüşüyor.

 • Başarılı ve para kazanan bir SPA &WELLNESS merkezini yaratmak için tüm çözümlerini biz size sunuyoruz.
 • Uygulamanın her önemli aşamasında size yardımcı oluyoruz.
 • Tüm spesifik isteklerinize ticari ve bireysel yenilikçi çözümler buluyoruz.

Hizmetlerimiz :

 • İş başarısını getiren kilit analizlerin yapılması
 • SPA&WELLNESS merkezinin lokasyonun analizi
 • Potansiyel pazarın analizi
 • Rakiplerin analizi
 • Fikir ve isteklerinize özel adapte edilen bireysel bir felsefe geliştirmek
 • SPA’nın kimliğini oluşturmak ( merkezin genel kimliği ve imajı ne olmalı, SPA mı, Wellness mı, Spa-Wellness birliği mi yoksa Wellness-Medikal birliği mi ?)
 • Dizayn ve mimariyi belirlemek
 • Merkezin stratejisini oluşturmak ve uygun marketing’i hazırlamak.
 • Personel kalifikasyon ve eğitimini organize etmek.
 • İletişim konseptini organize etmek ve kurmak

Kararınızın avantajları :

 • Hedefimiz size özel, bireysel bir SPA-WELLNESS merkezi kurmak.
 • Yüksek kalitede fikir ve tavsiyeler vermekteyiz.
 • Yapısal mimari ve içmimari de size danışmanlık yapıyoruz.
 • Gerekli personelin seçimi ve eğitiminde profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz.
 • “Know-how” umuzu, sektörel kontaklarımızı ve yıllara dayanan deneyimlerimizi sizin kullanımınıza sunuyoruz.
 • Portfolyomuzda bulunan pazar istatistiklerini, sektörel trend analizlerini ve daima rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayacak bilgileri sizin kullanımınıza sunuyoruz.
 • Performans göstergelerin güvenilir temel anahtarları olmadan başarılı bir konsept inşa etmek mümkün değildir. Pazar her an değişmektedir ve gelecekteki SPA&Wellness pazarında başarıya giden yol esneklik ve yenilikçiliktir.

Siparişe göre özel spa yapmak bizim uzmanlığımızdır.
Tüm Spa’larımız özel dizayn edilir. Duygu, ruh ve bedenlere hitap eden Spa’lar kurarız.

Bir otel, ancak SpaConcept’ın kurduğu ve artı getirisi olan bir spa’sı varsa lüks otel olduğunu söyleyebilir.
Kurduğumuz spa sayesinde, misafirler ölü sezonda bile oteli ziyaret edecek böylece spa amortisman süresi iki yıldan az olacaktır.

Spa danışmanlığımız 3 etaplıdır
1- Spa konsept ve dizaynını yaratmak
Yatırımcı ve yöneticilerle yapılan toplantılardan konsept doğar. Dizayn hakkında fikirler veririz. Doğru ambiyansı, ortam planını ve işlem parkurunu belirleriz. İşlem parkuru Spa’nın etkinliğinde çok önemli rol oynar. Spa’yı otelin genel konsepti ile birleştirmek iç mimarla sıkı bir iş birliği içinde çalışırız.

2- Spa konseptini fikirden gerçeğe dönüştürmek
Plan üzerinde mimarlarla çalışırız. İnşaat alanına sıkça ve düzenli ziyaretler yaparız. Konseptin gücü ve başarısı uygulama mönüsü, işlem parkuru ve müşteri servislerinin ahenkli oluşturulmasına bağlıdır.
Spa’da tüm duyuları kullanırız : koku, ses, dokunma, hissetme, tat, görsel. Konseptle bağdaşan harmonik ve dengeli bir ortam yaratırız. Spa’da görev yapacak terapist, resepsiyonist, spa müdürü dahil tüm ekibin oluşturulması, eğitimi ve süpervize edilmesine yardımcı oluruz. Kullanılacak ürün, ekipman, cihaz, aromatik yağ, personel kıyafetleri, aksesuar ve ikram edilecek içecekleri seçeriz.
Otelin spa’yı açmasına ve günlük operasyonun düzenli gerçekleşmesine yardım ederiz. Marketing tavsiyelerde bulunuruz, bütçe forecast’larını hazırlarız. Çizimden açılışa kadar, planlama, eğitim ve kuruluş dahil tüm operasyonları yönetiriz.

3- Yönetime yardımcı olmak, süpervizyon ve spa’yı geliştirmek
Spa müdürü ile günlük/ haftalık bağlantılarla tüm operasyonları yönetir ve oluşan problemleri çözeriz. Spa kendi kendini yönetecek duruma geldikten sonra spa’yı yılda en az üç kez ziyaret ederiz, hizmetlerin kalitesini değerlendirir, rapor hazırlar ve gerekli değişiklikleri yaparız. Yeni terapistlerin işe alımında tavsiyelerde bulunuruz, yeni uygulama mönüleri ve marketing stratejileri oluştururuz. Spa endüstrisindeki moda uygulamalar, yeni trend bakım, ürün ve ekipmanların spa’da tanıtılması ve sunulmasına yardımcı oluruz.

Uzmanlığımız : Daha iyi hatta en iyisini yapmak
Var olan spa’nızı iyileştirir, geliştiririz. Birinci ziyaretimizde spa’nızda olan servisleri inceler, uygulamaları deneriz. Tavsiyelerimizi, fikirlerimizi ve teknik iyileştirme hamlelerini bir rapor halinde hazırlarız. Raporumuz, uygulamalar, spa’nın tüm ekibi, misafir servisleri, dizayn ve operasyon parkuru hakkında düşüncelerimizi içerir. Spa müdürü ve yönetim ile iç içe çalışarak ekibi geliştirme eğitimlerini başlatır ve yönetiriz. Üç ay sonra yapılan iyileştirme değişikliklerin efektifliğini kontrol etmek için spa’yı ziyaret ederiz.

İnanılmaz potansiyel
Bir çok kişi konvansiyonel tatilin dışında bir şey arıyor, işhayatının stresinden arınmak, ruh ve bedenini keşfetmek ve gençleşmek istiyor. Modern hayatın zararlarını tamir etmek, ruhu ve bedeni arasında uyumu bulmak için zaman ve para harcıyor.
SpaConcept misafirlerin moralleri ve fizikleri arasında bütünlük sağlamanın dışında tüm otele yeni bir boyut kazandırır. Müşterileriniz sizi tamamen farklı bir şekilde görecektir : Sadece öncelikli ihtiyaçlarına cevap vermeyecek, ayrıca hayatlarına çok özel şeyler katacaksınız!